OK
eshelsazan

ساخت غرفه

می‌توان فرآیند ساخت غرفه را در کنار طراحی آن مهمترین فعالیت یک شرکت غرفه سازی دانست

به مانند دیگر پروژه­‌های معماری، طراحی و ساخت غرفه شامل چهار مرحله می­‌باشد:

فاز صفر: شناخت کارفرما (شرکت مشارکت کننده در نمایشگاه) و نیازها و خواست­های وی و بررسی موقعیت و بستر غرفه.

فاز یک: طراحی غرفه بر اساس اطلاعات حاصل از فاز صفر.

فاز دو: تأیید طرح نهایی و طراحی جزئیات ساخت (دیتیل فنی)

فاز سه: ساخت غرفه و پایان پروژه

در اینجا می­کوشیم تا با فاز سه یا همان ساخت غرفه تا حدودی آشنا شویم.

می­توان فرآیند ساخت غرفه را در کنار طراحی آن مهمترین فعالیت یک شرکت غرفه سازی دانست؛ بسیاری از شرکت­های غرفه سازی پس از جذب کارفرما و اتمام طراحی و عقد قرارداد، مراحل ساخت غرفه را برون گذاری کرده و به پیمان کاران می­سپارند. اما شرکت اسل سازان مفتخر است تا به صورت EPCطراحی و ساخت غرفه را اصطلاحاً به صورت صفر تا صدی توسط کادر  شرکت انجام دهد که این امر موجب می­شود تا نظارت بر ساخت توسط مهندسین ناظر شرکت؛ از ابتدا تا انتهای پروژه همواره به درستی انجام شود. همچنین فعالیت شرکت به این نحو باعث کاهش هزینه و اقتصادی شدن قیمت تمام شده غرفه برای کارفرما می­گردد.

اما در نهایت فرآیند ساخت غرفه به چه شکل است؟ (در اینجا در مورد غرفه‌­های ساخته شده با نئوپان صحبت می­کنیم)

ابتدا با توجه به جزئیات طرح یا به قول اهل فن «دیتیل ساخت» که توسط طراحان مجموعه تهیه می شود، فرآیند ساخت سازه های نئوپانی غرفه در کارگاه اشل سازان شروع می شود. شایان ذکر است که بسیاری از فعالان در این صنعت از ورق های دست دوم نئوپان (ورق­هایی که قبلا در ساخت غرفه ای دیگر به کار رفته است و پس از تخریب غرفه مجدداً مورد استفاده قرار می­گیرند) استفاده می کنند. اما مجموعه اشل سازان به جهت حفظ کیفیت حداکثری در ساخت تنها از ورق های نود درجه یک نئوپان جهت ساخت و ساز استفاده می کند. سپس سازه های ساخته شده به محل نمایشگاه منتقل می شود و در آنجا مونتاژ می­گردد.

پس از اتمام نصب سازه‌­ها، نقاشی غرفه، عیناً به شکل طرح سه بعدی و با همان رنگ تأیید شده، صورت گرفته و سپس تأسیسات الکتریکی اعم از نورپردازی و خروجی­ های برق و .... انجام می‌­پذیرد و در نهایت چیدمان تجهیزات و مبلمان مورد نیاز و نصب کولرها و نوشته­‌های انتخاب شده توسط کارفرما انجام می­‌شود. پس از اتمام مراحل ساخت غرفه به کارفرما تحویل داده می شود تا در صورت وجود کالایی برای نمایش، شرکت مشارکت کننده چیدمان مرتبط با محصولات خود را انجام دهد.

در کل پروسه ساخت، ناظران شرکت در درستی نحوه اجرا و مطابقت درصدی غرفه‌­ی ساخته شده و طرح تایید شده توسط سفارش دهنده اطمینان حاصل می­‌کنند.


1398/10/02

Bookmark and Share   شماره خبر :1163 تعداد بازدید :1191

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload
 

Chat
Chat